DFP, czyli filtr cząstek stałych, znajdujący się w twoim samochodzie powinien być regenerowany regularnie, ponieważ co jakiś czas dochodzi do jego zapychania się. Zapychający się filtr jest powodem wielu problemów. Po pierwsze samochód traci swoją moc, ponieważ silnik pracuje wolniej, jest to zjawisko zdecydowanie bardzo mocno frustrujące, jednak to nie wszystko. Po drugie, zapchany filtr powoduje zwiększenie zużycia paliwa, przez co płacisz więcej, a dojeżdżasz bliżej. Po trzecie z kolei, zapchany filtr cząstek stałych jest nieekologiczny – cząstki sadzy i popiołu są wydalane do środowiska, które przez to zostaje zanieczyszczone!

Dlatego właśnie tak ważna jest regeneracja DPF Warto jednak podkreślić, że zdecydowanie lepiej jest wykonać ów regenerację przy pomocy specjalnej firmy, w której profesjonaliści za pomocą odpowiedniego sprzętu zajmą się filtrem znajdującym się w twoim samochodzie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że praca została odpowiednio dobrze i skrupulatnie wykonana. To sprawi, że zaoszczędzisz sporo pieniędzy!

Regeneracja filtra DPF – konieczność ekonomiczna

Ze względu na ekonomiczność, koniecznym jest zregenerowanie filtra cząstek stałych DFP. Jak już wcześniej zostało wspomniane, zapchany filtr sprawia, że do pokonania takie samej drogi, potrzeba jest znacznie więcej paliwa, co oczywiście kosztuje. Nie każdy chce wydawać masę pieniędzy na paliwo, tylko dlatego, że jedna część samochodowa jest zapchana. Jednak prawdę jest to, że to nie jedyny powód ekonomiczny, dla którego trzeba regenerować filtr cząstek stałych. Co jeszcze bardziej może obciążyć cię finansowo, niż kupno większej ilości paliwa?

Cóż, regeneracja DPF jest potrzebna i konieczna, by nie musieć po jakimś czasie kupować nowego filtra cząstek stałych, którego cena potrafi być naprawdę zaporowa. Pamiętać też trzeba, że usunięcie tego filtra jest nielegalne (można za to zgarnąć naprawdę duży mandat!), więc gdy zepsuje ci się to, co obecnie posiadasz w swoim samochodzie, to niestety będziesz musiał kupić nowe. Aby temu zapowiedz, musisz po prostu co jakiś czas (ale regularnie) regenerować ten filtr. Dzięki temu jego żywotność będzie dłuższa.

regeneracja katalizatorów warszawa

Czyszczenie DPF – co zyskujesz?

Oczywiście oszczędność pieniędzy to nie jedyne, co zyskujesz dzięki zregenerowaniu filtra cząstek stałych znajdującego się w twoim samochodzie. Dzięki temu zmieni się dla ciebie dużo więcej! Przede wszystkim, moc twojego silnika zawsze będzie na najwyższych obrotach i nie będzie zwalniać. Dzięki temu zawsze będziesz mógł jeździć tak, jak chcesz i powolna jazda nie będzie cię frustrować. A niestety zapchany filtr potrafi znacznie zmniejszyć moc silnika!

Po drugie, zyskujesz nie tylko ty, ale także wszyscy wokół ciebie! O co chodzi? Oczywiście o ekologiczną jazdę. Sprawny filtr cząstek stałych sprawi, że do środowiska przedostanie się znacznie mniej zanieczyszczeń takich jak sadza czy popiół, które znajdują się w gazach spalinowych. Jeżeli nie jest ci obojętne zanieczyszczenie środowiska i produkowanie smogu, to zdecydowanie powinieneś zadbać o DFP. W końcu ziemia jest tym miejscem, na którym wszyscy żyjemy i dobrze by było, żeby to życie było przyjemne i bezpieczne.

Jak więc widać wyraźnie istnieje konieczność wykonania regeneracji filtra cząstek stałych DPF, który jest montowany w układzie wydechowym silnika twojego samochodu. Jeżeli nie chcesz notorycznie tracić pieniędzy na większą ilość benzyny, to regeneracja będzie idealnym rozwiązaniem dla twoich problemów.