Każdy samochód, nie tylko nowy, może dobrze wyglądać. Nawet kilkuletnie auto, jeżeli jest zadbane odznacza się estetycznym wyglądem. Żeby zachować taki efekt trzeba je regularnie myć. Wyczyszczony lakier dłużej zachowa połysk, będzie też zabezpieczony przed niszczeniem. Wnętrze auta powinno być w równie dobrym stanie. Odkurzona i wyprana tapicerka pozytywnie wpływa na komfort jazdy. Ma jeszcze jedną zaletę, czyste wnętrze pozbawione jest szkodliwych roztoczy i grzybów. Zdrowie kierowcy i jego pasażerów jest bezpieczne. By osiągnąć opisywane efekty warto wybrać się do profesjonalnej myjni.

Opcje samoobsługowe

Kierowcy mają obecnie dostęp do kilku rodzajów myjni samoobsługowych. Pozwalają one zaoszczędzić czas, mycie odbywa się w prosty sposób. Jest to ogromna zaleta przy dzisiejszym szybkim tempie życia.
Pierwszym z rodzajów jest myjnia portalowa. Samochód jest parkowany w odpowiednim miejscu, specjalne maszyny poruszają się po torach dokonując czyszczenia. Można natrafić na myjnie z różnymi rodzajami szczotek.
Kolejna na liście jest myjnia tunelowa. W przypadku tego rodzaju auto jest przeciągane przez ciąg urządzeń myjących. Takie rozwiązanie jest coraz popularniejsze w naszym kraju.
Najczęściej spotykany rodzaj myjni na naszym terenie to myjnie bezdotykowe samoobsługowe. Stanowią szybkie i łatwe w obsłudze rozwiązanie. Działają na zasadzie myjki ciśnieniowej. Pozwalają spłukać zabrudzenia używając stosownych preparatów. Zależnie od modelu dostępne są różne programy, takie jak woskowanie czy nanoszenie warstwy ochronnej na lakier.

Warto skorzystać z opcji ręcznej

Myjnie samoobsługowe są wygodne i szybkie w użyciu, lecz nie zawsze pozwalają dokładnie umyć auto. Warto od czasu do czasu udać się do punktu z ręczną obsługą. Pracownicy takiej myjni znają się na swojej pracy, odnajdą każde zabrudzenie. Będą doskoczyszczenie felgnale wiedzieć, jakich środków użyć by nie uszkodzić lakieru.
W ofercie takiej firmy znajduje się wiele pożytecznych opcji. Jeżeli chodzi o nadwozie usługi obejmują mycie lakieru, czyszczenie progów i nadkoli, suszenie, czyszczenie felg i inne. Standardową usługą jest woskowanie samochodu zabezpieczające lakier.
W takiej myjni można również zamówić usługę czyszczenia wnętrza auta. Obejmuje ona mycie i renowację elementów plastikowych, pranie tapicerki, kompleksowe odkurzanie.
W razie konieczności można też skorzystać z mycia silnika w bezpieczny sposób.

Zdecydowanie warto

Zadbany samochód to wizytówka każdego kierowcy. Nie musi być nowy by dobrze wyglądał, wystarczy, jeśli będzie odpowiednio konserwowany. W tym celu należy korzystać z myjni samochodowych. Najszybsze czyszczenie zapewniają punkty samoobsługowe, są wygodne. Nie zawsze jednak zapewnią dokładne wyczyszczenie auta. Co jakiś czas warto skorzystać z myjni ręcznej z przeszkolonym personelem, który zadba o karoserię jak i o wnętrze samochodu.