Kosmetyka samochodowa odnosi się do dwóch zasadniczych przestrzeni. Są to odpowiednio wygląd zewnętrzny auta oraz jego kokpit. Warto dbać o oba te miejsca. Mógłby ktoś zapytać, Czemy to takie ważne?

Odpowiedź jest prosta, zadbana karoseria to dłuższa żywotność lakieru a co za tym idzie mniejsze koszty związane z jego regeneracją. Wnętrze utrzymane w czystości to mniej drobnoustrojów i roztoczy a więc i bezpieczeństwo dla zdrowia. Oczywiście koszty również niższe, bowiem nie będzie konieczności wymiany tapicerki foteli.
Wszystkie te korzyści osiągniemy zaopatrując się w kosmetyki samochodowe. Mamy wiele produktów dopasowanych do naszych potrzeb.

Lakier jak nowy

Zmorą każdego kierowcy są rysy na lakierze oraz jego utlenione fragmenty. Większość z nich możemy usunąć za pomocą polerowania i glinkowania. Najpierw należy jednak usunąć wszelkie zabrudzenia. Najlepiej przy tym sprawdzają się szampony wytwarzające aktywną pianę.

Doskonale zmiękczają i niszczą wszelkie zanieczyszczenia, przy czym nie szkodzą powłoce lakierniczej.

Do samego polerowania potrzebna będzie pasta polerska, na szczęście wybór jest ogromny. Woskowanie to kolejny krok w kosmetyce karoserii. Rodzajów jest wiele, między innymi syntetyczny i hybrydowy. Każdy dostosowany jest do innej pory roku, lecz zadanie jest jedno, ochrona lakieru przed uszkodzeniami. Kolejne kwestie, o które warto zadbać to wypolerowane reflektory i wyczyszczone felgi. Ma to zalety estetyczne, ale też wpływa na bezpieczeństwo, ponieważ światło lamp nie będzie ograniczane przez brud.

kosmetyka-dla-samochodu

Lack Protect – Wrocław auto detailing na najwyższym poziomie.

Kolejna ważna kwestia

Czyszczenie wnętrza samochodu jest równie ważne. Pozwala na dłużej zachować żywotność tapicerki. Wśród kosmetyków mamy dostępne płyny do wywabiania plam. Możemy też wyprać dywaniki, wykładziny i pokrowce na zagłówki. Impregnaty do plastikowych elementów wyposażenia to kolejne wielce przydatne preparaty. Dzięki nim auto będzie wyglądało jak nowe. Nieco bardziej wymagające jest dbanie o skórzaną tapicerkę.

Oprócz wyczyszczenia należy pokryć ją specjalnymi impregnatami, które pomogą zachować elastyczność skórze a w konsekwencji dłuższe funkcjonowanie w dobrym stanie.

Przy tym wszystkim warto pamiętać o czystych szybach bez smug. Będziemy mieli doskonałą widoczność podczas jazdy. Ważny jest też komfort podróżowania, zdecydowanie wpływa na niego kokpit pozbawiony nieprzyjemnych zapachów za pomocą profesjonalnych neutralizatorów. Czysty panel komputera pokładowego również poprawia wygodę. Na rynku dostępne są preparaty, które spełnią wszystkie te wymagania.

Dłuższe życie samochodu

Kosmetyka samochodowa to nie tylko ładny wygląd. Jeżeli każdy element jest zadbany, będzie służył znacznie dłużej. Można to zobrazować na przykładzie lakieru. Dokładnie wypolerowany i pokryty warstwami ochronnymi nie będzie tak podatny na uszkodzenia. Dzięki temu zaoszczędzimy na wizytach u lakiernika. Podobnie jest z wypraną tapicerką czy plastikowymi elementami. By to osiągnąć wystarczy zaopatrzyć się w profesjonalne preparaty.

Dane firmy

 Lack Protect Wrocław
Kosmetyka Samochodowa

Adres: ul. Monte Cassino 16B, 51-681 Wrocław

Mail: info@lackprotect.pl

Telefon: +48 602 398 326 , +48 789 312 334

www: Lack Protect – Czyszczenie auta Wrocław