Każdy motocyklista wie, jak bardzo pasjonująca jest jazda na jednośladzie. Motocykl to coś więcej niż tylko pojazd – jest to również pasja i hobby każdego miłośnika dwóch kółek. Motocykliści dobrze wiedzą, jak ich pojazd ułatwia codzienne życie. Motocykl sprawia, że dojazd do pracy staje się o wiele szybszy, a jazda dostarcza wielu pozytywnych emocji i działa kojąco na umysł.

Motocykl – coś więcej niż tylko pojazd 

Zaletą jednośladów jest również możliwość omijania korków, przez co życie od razu staje się łatwiejsze. Jazda na motocyklu jest wyjątkowym doświadczeniem, które często bierze się z pasji do szybkiej jazdy. Pasjonaci motocykli to osoby, które mają do tego predyspozycje – lubią ryzyko i nie boją się podejmować odważnych decyzji. W jeździe na jednośladzie bardzo istotne jest wyczucie oraz dobra koordynacja – wówczas bardzo szybko aktywność ta przerodzi się w życiową pasję. Motocykliści to osoby, które umieją zachować zimną krew i nie boją się niczego. Szybka jazda wiąże się z dużym ryzykiem i niebezpieczeństwem, dlatego tak istotne jest, aby motocyklista był osobą o silnych nerwach. Jazda na motocyklu może jednak wiele nauczyć i sprawić, że stanie się życiową pasją – pełną przygód, nowych znajomości, dostarczającą jednocześnie wielu wrażeń. 

Najlepsze marki motocykli – przegląd najpopularniejszych jednośladów

Marek produkujących motocykle jest naprawdę wiele, a wybór tej najlepszej nie należy do najłatwiejszych decyzji. W jednośladzie bardzo istotna jest moc i rodzaj silnika – to w dużej mierze determinuje, czy dany motocykl jest pojazdem wysokiej klasy. Oprócz tego ważna jest również maksymalna prędkość pojazdu, jego parametry i konstrukcja. Wybór marki uzależniony jest od potrzeb przyszłego właściciela i jego preferencji. Są jednak producenci wiodący prym w świecie motocyklowym, którzy produkują pojazdy najlepszej klasy. Bardzo znaną marką jest firma Harley Davidson, KTM, Yamaha i Suzuki. Prym wiodą również motocykle BMW, które uważane są przez wiele osób za bezkonkurencyjne. 

Harley Davidson – tradycja i jakość

Do jednych z najbardziej kultowych marek produkujących motocykle, bez wątpienia można zaliczyć firmę Harley Davidson. Amerykański producent jednośladów produkuje również akcesoria motocyklowe, odzież oraz drobne sprzęty. Koncern prowadzi klub o nazwie Harley Owners Group, który zrzesza właścicieli jednośladów tej marki. Harley Davidson jest przedsiębiorstwem, które dużą wagę przywiązało do tradycji i osiągnęło sukces na skalę globalną. Motocykle firmy są utrzymane w klasycznym designie, który kojarzy się z luksusem. Oferta jest niezwykle szeroka, a jednoślady tej firmy są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. 

wypożyczalnia motocykli tyrystycznych

KTM – sportowe motocykle dla zawodników

Zupełnie inną marką jest firma KTM, która specjalizuje się w produkcji sportowych motocykli, na których zawodnicy często zajmują czołowe miejsca w zawodach sportowych, np. Rajdzie Dakar. Marka wywodzi się z Europy i powstała w roku 1934. KTM, oprócz motocykli, produkuje również quady, gokarty jak również rowery. Firma głównie skupia się na sportowcach i ich potrzebach, tworząc sprzęt najwyższej klasy. Modeli motocykli marki KTM jest naprawdę wiele, a każdy z nich jest niezawodny. Wielu pasjonatów jednośladów ceni sobie tego producenta, który wiedzie prym w produkcji sportowych motocykli.

BMW – niezawodna i najlepsza marka

Markę BMW wyróżnia wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Koncern powstał w 1916 roku i specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych, silników, jak również motocykli. Motocykle marki BMW wyróżniają się najwyższą jakością. Jednoślady tej firmy posiadają wysokorozwiniętą technologię, dzięki czemu są niezawodne i nieinwazyjne. Motocykle BMW są gwarancją bezpieczeństwa i komfortu. Design jednośladów tej marki jest niezwykle nowoczesny i oryginalny. Bardzo popularne są jednoślady turystyczne, które można wykorzystywać na różnych typach dróg – doskonale radzą sobie w terenie, jak i na trasach międzymiastowych. 

Firma Moto Adventure to profesjonalna wypożyczalnia motocykli BMW. Oferta jest niezwykle szeroka i rozbudowana. Każdy pasjonata dwóch kółek ma możliwość przetestowania najlepszych urządzeń marki BMW. Moto Adventure jest firmą ogólnopolską, która wynajmuje motocykle o niskich przebiegach, które zawsze przygotowane są na długie i niezapomniane trasy. Profesjonalni przewoźnicy dostarczają wybrany model pod wskazany adres w całym kraju. Dzięki temu każdy miłośnik motocykli może wypożyczyć sprzęt najwyższej klasy i cieszyć się komfortową jazdą.