Każdy użytkownik samochodu doskonale wie, że różnice między autoryzowanym, a nie autoryzowanym serwisem samochodowym jest ogromna. Zdania na temat tego, które z nich są lepsze, są mocno podzielone. Jedni nie wyobrażają sobie korzystania z oficjalnego serwisu marki, a inni uważają, że korzystanie z nich jest wyłącznie przepłacaniem. Jaka jest prawda? Racja jak zwykle jest pośrodku, ponieważ oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że każda marka samochodu ogromnie różni się od siebie i wymaga innego podejścia. Tym razem skupimy się na amerykańskiej marce Ford. Ford Motor Company został założony w 1903 roku przez Henry’ego Forda w Detroit. Ford jest drugim co do wielkości producentem samochodów w USA i piątym pod względem wielkości na świecie. W 2015 roku z fabryk Forda wyjechało około 6 mln 635 tys. pojazdów. Obecnie mniejsze modele są importowane z Europy, duże terenowe z USA. Ponadto luksusowe samochody marki Lincoln także produkowane są przez Forda, a przecież, jak wiadomo, tą marką poruszają się najważniejsi ludzie w USA, łącznie z prezydentem. Jest więc to marka, która jest doskonale rozpoznawalna i ceniona na całym świecie.

Niezależny serwis ford ChorzówWracając do tematu autoryzowanych i nieautoryzowanych serwisów Forda, dylematem, z jakim spotkają się ludzie, jest najczęściej to, czy korzystając z niezależnego warsztatu samochodowego, nasz przegląd zostanie wykonany prawidłowo, lub czy warto przepłacać za obsługę w autoryzowanym serwisie, gdzie jednak zapłacimy wiele więcej. Wiele zależy od tego, jaką gotowość ma właściciel do zainwestowania w kilkuletnie auto oraz czy warto skorzystać podczas przeglądu z tzw. oryginalnych części zamiennych, zalecanych przez producenta samochodu, czy może być to rodzajem inwestycji wydłużającej jego żywot.

Jakie są główne różnice pomiędzy autoryzowanym a nieautoryzowanym serwisem marki Ford?

Główną różnicą między autoryzowanym serwisem samochodowym a nieautoryzowanym jest to, że niezależne warsztaty zajmują się wieloma markami samochodów, nie tylko jedną konkretną. Jednak istnieją warsztaty samochodowe, które mimo braku autoryzacji i tego, że nie zajmują się wyłącznie jedną marką samochodu, wyspecjalizowały się w przeglądzie aut konkretnej firmy i są w tym bardzo profesjonalne. Takim przykładem jest niezależny serwis Ford w Chorzowie. W swojej ofercie nieautoryzowany serwis Forda w Chorzowie ma m.in. diagnostykę i naprawę układów przeniesienia napędu, naprawy alternatorów i rozruszników, naprawy podzespołów elektronicznych, naprawy zamków i stacyjek kodowanie kluczy, naprawa i diagnostyka układu wydechowego, diagnostykę i naprawę układów zapłonowych i paliwowych i wiele innych.

Dlaczego warto wybrać konkretny serwis nieautoryzowany?

timecar niezależny serwis fordPodsumowując, nie można jednoznacznie określić, czy serwisy autoryzowane są lepsze od tych niezależnych. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że wielkie różnice między nimi są już zatarte, ponieważ nieprawdą jest, że koszty usług serwisu autoryzowanego są (jak dawniej) kilkukrotnie większe niż zwykłego warsztatu, a z drugiej strony nieautoryzowane serwisy proponują już usługi na bardzo wysokim poziomie, specjalizując się w przeglądach danej marki i robiąc to bardzo profesjonalnie, w porównaniu do czasów sprzed kilku lat.

Serwis nieautoryzowany w Chorzowie posiada wiele certyfikatów, zajmuje się kompleksową obsługą pogwarancyjną, ekspresowe naprawy, nawet w tym samym dniu, badanie komputerowe WDS i wiele innych. Innymi słowy, nieautoryzowane warsztaty Forda, wcale nie są gorsze niż te polecane przez producentów. Dzięki wyspecjalizowanej obsłudze, skierowanej ku jednej marce możemy mieć pewność, że usługa, którą zlecimy, będzie wykonana zawodowo, a jej koszty będą jednak niższe niż w firmowym warsztacie.