Audi to jedna z najchętniej kupowanych marek samochodów w Polsce. Szeroka gama modeli dostępnych zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym oferuje bogaty wybór. Każdy znajdzie coś dla siebie – dostępne są zarówno luksusowe modele, jak i te bardziej ekonomiczne, które świetnie sprawdzą się jako auta rodzinne. Poniżej topowa piątka modeli Audi, które są najchętniej wybierane przez Polaków. Czym się wyróżniają?

Najpopularniejsze modele Audi

Według danych z 2019 roku Audi znajduje się na 3. miejscu w rankingu najczęściej nabywanych aut. Liczba zarejestrowanych egzemplarzy wyniosła ponad 13 tys. Najczęściej kupowanym modelem okazał się Audi Q5, o którym kilka słów znajduje się poniżej.

Audi Q5

Model ten dostępny jest na rynku już od 2007 roku. Jego sukces polega m.in. na łączeniu w sobie cech auta terenowego i luksusowego. Jest to reprezentant klasy SUV z napędem na cztery koła, mimo to trudno jednak nastawiać się na wyprawy typu off-road. Wiele rozwiązań technologicznych przejęto z trzeciej generacji modelu A4. Samochód jest bardzo ceniony ze względu na wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa. Najczęściej występuje w 5-drzwiowym nadwoziu. Auto idealne dla wszystkich ceniących sobie klasyczną elegancję i odczuwalny komfort podczas jazdy. Duże osiągi i bogate wyposażenie to jedynie nieliczne zalety modelu Q5.

Audi A3

Samochód ten zalicza się do grupy aut kompaktowych. Świetnie sprawdza się zarówno podczas jazdy po mieście, jak i w nieco dłuższej trasie. Auto dostępne jest na rynku od 2003 roku, a jego popularność rośnie w dużej mierze ze względu na coraz bardziej przystępną cenę. Główne cechy wyróżniające model to napęd na cztery koła typu Quattro, a także bardzo wysoka jakość wykończenia elementów wnętrza. Najpopularniejsze rodzaje to trzy- albo pięciodrzwiowy hatchback lub kabriolet, a od 2007 roku istnieje możliwość zakupu modelu z materiałowym, elektrycznie rozkładanym dachem.

Audi A4

Opisywane jest jako auto szybkie i komfortowe, w zależności od rodzaju może nadawać się dla miłośników podróży, pozwalając na spakowanie się w dłuższą trasę. Model A4 jest wiernym odzwierciedleniem głównego hasła reklamowego, które brzmi „Przewaga dzięki technice”. Dobrze rozłożona masa samochodu sprawia, że prowadzi się go niezwykle komfortowo. System inteligentnego oświetlania pozwala dopasować jego intensywność do panujących na drodze warunków, a wszystko po to, by w tym samym czasie zapewnić kierowcom odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas jazdy, i nie oślepiać przy tym kierowców jadących z naprzeciwka.

audi

Części do Audi w Krakowie zakupić można w Auto PU. Na zamówienie dostępne są podzespoły do wszystkich modeli tej marki.

Audi A6

Ogromna przestrzeń zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów, a także dogodne rozmieszczenie niezbędnych elementów wyposażenia, to najczęściej chwalone przez użytkowników atuty. Ponadprzeciętna funkcjonalność auta sprawia, że nawet długa trasa nie jest tak wyczerpująca, jak wygląda to w przypadku innych aut. Audi A6 to model idealny zarówno dla kierowców z dłuższym stażem, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę za kółkiem.

Audi A5

Audi A5 zaliczany jest do typowo sportowych aut, a dzięki sztywno zestrojonemu zawieszeniu prowadzi się ono niezwykle komfortowo. Wykorzystanie aluminium do produkcji nadwozia w dużej mierze przyczyniło się do zmniejszenia masy modelu. Dzięki dużej ilości uchwytów i schowków auto uznawane jest przez wielu za bardzo praktyczne. Zastosowano w tym modelu dosyć nietypowe rozwiązania, podnoszące komfort jazdy, takie jak umieszczenie mechanizmu różnicowego przed sprzęgłem. Przekładnia kierownicza wylądowała przed przednią osią.