W dzisiejszych czasach mamy możliwość skorzystania z ofert wielu firm na terenie Europy, które zajmują się transportem samochodów. Możemy więc zamówić przez Internet interesujący na model samochodu i zdecydować się na opcję transportu pod nasz adres. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ zakup samochodu zza granicy wiąże się z wieloma dokumentami, które trzeba jak najszybciej wypełnić, żeby legalnie móc podróżować wybranym samochodem. Auto ponadto musi posiadać tablice rejestracyjne – tę sprawę możemy zamknąć gdy posiadamy już nasz samochód. Transport samochodów z różnych części Europy jest bezpieczny i pewny. Takie usługi dostępne są na terenie praktycznie każdego kraju europejskiego.

Transport samochodów z Niemiec

Jeżeli chcemy zakupić model samochodu niemieckiej marki, którego aktualnie nie ma u dealerów w Polsce, możemy zdecydować się na zakup takiego auta przez Internet i czekać na jego transport do Polski. W Niemczech powstały znane fabryki samochodów, które są popularne i znane do dziś. Transport samochodów z tego kraju należy więc do najczęstszych. Jest to jednak opłacalne, ze względu  na to, że Niemcy są naszym bliskim sąsiadem. Firmy zajmujące się transportem samochodów są bardzo liczne, więc możemy zakupić wymarzony samochód przez Internet w wielu różnych miejscach. W tym wypadku mamy do czynienia jedynie z transportem naziemnym, co wiąże się również z niezbyt wysokimi kosztami.

Transport naziemny i morski

transport samochodów z NiemiecTyp transportu, jaki czeka nasze przyszłe auto zależy od tego, z jakiego kraju go zamawiamy. Najczęściej jest to tylko transport naziemny, jeżeli zamawiamy samochód z Włoch, Niemiec czy Francji. Jednak interesujące modele pojawiają się również w Stanach Zjednoczonych, więc zamawiając samochód ze Stanów, zamówiony przez nas samochód będzie transportowany naziemnie i przez wodę. Na taki samochód musimy oczywiście dłużej poczekać, jednak wiąże się to z dość dużą odległością. Wiele firm oferuje oba typy transportu, jeżeli nachodzi taka konieczność. Firmy dbają o to, by samochody zostały przetransportowane w sposób odpowiedni i bezpieczny. Dzięki możliwości, jaką jest transport samochodu z innego kraju, możemy posiadać wymarzony model.

W jakim celu samochody są transportowane?

Transport samochodów z innych krajów jest coraz bardziej popularny. Najczęściej jest to sprowadzanie aut, które w Polsce nie występują. Prywatni klienci, którzy pragną stać się posiadaczami takich aut, mają możliwość zamówić takie auto zza granicy, z wybranego kraju. Samochód jest więc transportowany do Polski, a następnie dostarczany pod wskazany przez klienta adres. Transport aut odbywa się również w przypadku, gdy dealer danej marki w Polsce oczekuje dostawy nowych modeli do swojego salonu. Jest to więc bardzo częste zjawisko. Co roku bowiem projektowane są coraz to nowsze modele samochodów różnych marek. Transport samochodów jest nie tylko opłacalny, ale też praktyczny – dzięki tej możliwości możemy posiadać samochód, o którym od dawna marzymy.