Linka celna to specjalna cienka lina wykonywana najczęściej z precyzyjnie połączonych ze sobą drutów stalowych. Jest to najbardziej znany i najczęściej stosowany typ linki celnej ze względu na jej wytrzymałość. Bardziej znana nazwa linki celnej może brzmieć również plomba zabezpieczająca. Linka celna może być wykonywana również z innych typów materiałów. Najczęściej jednak możemy dostać i wykorzystać linkę wykonaną ze stali.

Warto wiedzieć, że linka celna to stosunkowo niedrogi materiał, który służy zabezpieczeniu wielu przedmiotów. Najczęściej, linka stosowana jest w trakcie jazdy. Użycie linki celnej należy więc do jednego z najbardziej ekonomicznych i opłacalnych rozwiązań. Poszukujesz wytrzymałej linki celnej? Polecamy: http://www.sklep.kajtech.pl/linka-celna.

Zastosowania linki celnej

Najczęściej, linkę celną stosuje się do mocowania naczep na pojazdach. Wszelkie przyczepy lub tiry, które przykryte są specjalnymi plandekami, muszą być zabezpieczone przed ewentualnym spadnięciem lub odczepieniem się od tira. W tym właśnie celu stosuje się linkę celną, by przymocować plandekę do pojazdu. Plandeki posiadają specjalne pierścienie u dołu, przez które przeprowadza się linkę celną z każdej strony. Dzięki temu możliwe jest przymocowanie plandeki do tira. Linka celna jest na tyle wytrzymała, że nie musimy obawiać się jej pęknięcia czy uszkodzenia. Zabezpieczanie w ten sposób większości pojazdów ciężarowych stanowi odpowiednie rozwiązanie dla zapewnienia bezpieczeństwa. Linka celna zapobiega próbom ewentualnej kradzieży. Dodatkowo, stosując linkę celną, nie trzeba parę razy w trakcie jazdy sprawdzać stanu plandeki.

Chroń swój ładunek

Przyczepy ciężarowe najczęściej wyładowane są wartościowym towarem. Często bowiem kierowcy pełnią rolę dostawców i przewożą różne meble, produkty spożywcze, paczki czy rośliny i żywność do innych miast lub krajów. Trzeba więc zabezpieczyć odpowiednio bezpiecznym i wytrzymałym materiałem – zastosowanie w tym celu linki celnej uchroni nas przed kradzieżą lub niebezpieczeństwem wypadnięcia z samochodu przewożonego towaru.
Znane są również inne zastosowania linki celnej. Na przykład, wykorzystuje się ją w przypadku transportu lotniczego. Siła linki celnej jest adekwatna do ciężaru transportowanych przedmiotów. Jej wykonanie pozwala na przewożenie naprawdę ciężkich rzeczy.

Linka celna - Kajtech

Często, linka celna wykorzystywana jest jako zabezpieczenie kontenerów przewożonych na innym pojeździe. Pojemniki na odpady, kontenery na śmieci i inne, mocuje się ze sobą na przyczepie, by zachować ostrożność w trakcie jazdy.
Linka celna przydaje się również w przypadku przewozu chemikaliów. Kotły i bębny, wypełnione substancjami chemicznymi, stanowią niebezpieczeństwo dla ludzi i dla środowiska. Dlatego też linka celna znajduje swoje zastosowanie również i w tym przypadku. Przewóz chemikaliów w pojemnikach jest o wiele bardziej bezpieczny i pewny, gdy zastosowana zostanie linka celna.

W przypadku przewożenia liczników gazowych, wodomierzy i podobnych, linka celna także jest powszechnie stosowana. Delikatne i drogie urządzenia muszą zostać przetransportowane do mieszkań lub spółdzielni w jednym kawałku. Zamocowane za pomocą linki celnej tego typu urządzenia, zapewniają nam ich bezpieczny transport.

Przewieź więcej

Linka celna nie tylko zabezpiecza przedmioty przed wypadnięciem z wozu – linka taka gwarantuje nam stabilność w trakcie jazdy. Związane ze sobą pojemniki, skrzynki z żywnością, beczki oraz urządzenia elektryczne, nie są w żaden sposób narażone na choćby zachwianie się podczas transportu. Linka celna jest bardzo silnym i wytrzymałym materiałem. Jej liczne zastosowania i zalety pozwalają na transportowanie wielu elementów w określone miejsce. Bezpieczeństwo oraz stabilność, na jaką możemy liczyć, gwarantuje nam częste stosowania linki celnej.