Samochody, jako główny środek transportu, są dziś produkowane na skalę masową. Ilość marek oraz modeli samochodów stale wzrasta, przez co każdy z nas może kupić sobie auto, jakie najbardziej nam odpowiada. Z zakupem samochodu nie ma aż takiego problemu, jak z jego sprzedażą. Zdarza się, że sprzedajemy całkowicie nowe samochody, używane zaledwie kilka razy. Taka oferta może być atrakcyjna, bo cena praktycznie nowego samochodu będzie bardziej atrakcyjna. Dziś, w większości ofert, pojawiają się auta używane przez kilka lub nawet kilkanaście lat. Znajdują się jednak osoby, które kupują samochody używane.


Istnieje jednak grupa aut, którą dość ciężko jest sprzedać. Są to samochody powypadkowe lub takie, które przebyły stłuczki. Właściciel takiego samochodu, umieszczając ogłoszenie na portalu, musi zawrzeć wszystkie informacje na temat auta – w tym i to, że jest ono powypadkowe. Taki stan rzeczy utrudnia sprzedaż auta, nawet w przypadku, gdy auto zostało naprawione i złożone. Sprzedaż samochodu powypadkowego jest jednak możliwa.

Auto - wypadek

Samochody, które uległy całkowitemu zniszczeniu prawdopodobnie nie znajdą kupca na portalach ogłoszeniowych czy w komisach. Jedynym rozwiązaniem takiej sytuacji jest skorzystanie z oferty złomu.

Aktualnie, mamy coraz więcej możliwości, które umożliwiają nam korzystną sprzedaż samochodu – nawet takiego, który przebył wypadek. Trzeba bowiem przyznać, że ciężko jest sprzedać powypadkowy samochód. Jednak dziś, każdy samochód może przyjąć nam skup aut. Stare i zużyte samochody oraz te powypadkowe, to cenny towar dla niejednej firmy prowadzącej skup. W większości przypadków, samochody posiadają elementy, które mogą nadać się na sprzedaż, pomimo ogólnie złego stanu.

Sprzedaż pojazdu na skup aut

Dziś, sprzedaż auta do skupu, jest najlepszą opcją dla wszystkich właścicieli samochodów powypadkowych (i nie tylko). Stare i zniszczone samochody są praktycznie nie do sprzedania na portalach ogłoszeniowych. Większość osób korzysta z ofert producentów samochodów i kupuje nowe, nieużywane pojazdy.

wrak auta

Nawet całkowicie zniszczone auta są często przyjmowane przez złom. Gdy najważniejsze elementy pojazdu, takie jak np. silnik, są sprawne, to można uzyskać bardzo dobrą ofertę cenową.

Ewentualnie – chcąc zaoszczędzić – kupujemy w miarę nowe, używane samochody. Auto, które ma za sobą wypadek lub stłuczkę, będzie mniej atrakcyjne.
Dlaczego tak trudno jest sprzedać powypadkowe auto? – Każdy kierowca zdaje sobie sprawę, jakie spustoszenia w układzie auta może spowodować wypadek. Kupno samochodu powypadkowego wiąże się więc z koniecznością przeprowadzania częstych napraw. Auto zostaje uszkodzone w wypadku na różne sposoby. Nowy właściciel, oprócz częstych wizyt w warsztacie, musi liczyć się również z tym, iż auto nie posłuży mu zbyt długo. Są to główne powody, dla których auta powypadkowe nie cieszą się zbytnim zainteresowaniem. Z racji tego, iż sprzedanie powypadkowego auta jest trudne, firmy prowadzące skup, mają coraz lepsze oferty.

Jak znaleźć skup aut?

Aby skutecznie i legalnie pozbyć się samochodu i przeprowadzić jego kasację, należy wybrać odpowiednią firmę. Skup aut, który ma długie doświadczenie, zapewni nam odpowiednią obsługę, właściwe przeprowadzenie procedur oraz pomoc w wypełnianiu dokumentów. Oddanie auta na skup opłaca nam się bardziej niż czekanie, aż znajdzie się osoba chcąca kupić powypadkowe auto.
Szukając właściwej firmy, warto skupić się na jej ofercie i doświadczeniu. Nie można jednak pominąć terenu, na jakim działa. Pracownicy dobrej firmy pomogą nam przygotować wszelkie dokumenty do kasacji oraz udzielą nam niezbędnych wskazówek odnośnie całej procedury.
Oddanie samochodu na skup aut, zazwyczaj wiąże się z pozyskaniem konkretnej kwoty za auto. W zależności od samochodu, jego rocznika, działających części i stanu ogólnego, możemy uzyskać atrakcyjną sumę za stary samochód.