Choć na polskim rynku motoryzacyjnym nie trudno dziś o dobry używany samochód, dostęp do prawdziwych amerykańskich klasyków takich jak Mustang Shelby, Dodge Charger czy Pontiac GTO to już nie lada wyzwanie. Fani tego typu pojazdów muszą przygotować się więc na to, że znalezienie klasycznej perełki muscle car może wymagać ściągania auta ze Stanów Zjednoczonych, co oczywiście nie tylko wiąże się z wyższymi kosztami transportu, ale i koniecznością czekania na pojazd znacznie dłużej, niż w przypadku zakupu na terenie Europy. Specjaliści od klasyków mówią jednak jednoznacznie – klasyczne klasyki amerykańskiej motoryzacji to w dalszym ciągu gra warta wysiłku. Jak ściągnąć klasyka ze Stanów?

Jak działa import samochodów z USA

Jak nie trudno się domyślić, transport samochodów ze Stanów Zjednoczonych to dość duże przedsięwzięcie wymagające wielu kroków przygotowawczych. Nie dziwi więc fakt, że pomimo znacznie niższych cen samochodów w Stanach tak niewiele osób decyduje się na ich ściąganie do Polski. Samochody sprowadzane z Ameryki muszą przejść serię przeglądów i przeróbek technicznych dostosowujących pojazd do poruszania się po europejskich drogach. Ci, którym zależy na typowym samochodzie do codziennej jazdy z pewnością nie mają czasu, by bawić się w tego typu gierki. Co innego pasjonaci motoryzacji, których największym marzeniem jest postawić na swoim podjeździe prawdziwy amerykański Muscle Car.

Pontiac GTO, Mustang Shelby, Dodge Charger – te piękne i klasyczne samochody to w Europie wydatek, na który stać naprawdę niewielu. I choć starsze roczniki nawet w Stanach stają się coraz mniej popularne, sprowadzenie ich właśnie zza oceanu to szansa na zaoszczędzenie co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jak jednak ściągnąć taki samochód do Europy? Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście wyjazd do Stanów i szukanie samochodu na miejscu. Sposób ten pozwala na dokładne obejrzenie pojazdu przed zakupem i wybranie tego, który jest faktycznie godny uwagi. Niestety, na to potrzeba czasu i wizy, czyli kolejnych kosztów dodatkowych, które biorąc pod uwagę transport i dostosowywanie samochodu do europejskich warunków i tak są już wysokie. Najlepszą metodą zakupu klasyka ze Stanów Zjednoczonych będzie w takim wypadku poszukiwanie ofert na dedykowanych aukcjach samochodowych oraz w zamkniętych bazach ofert.

rasowe V8 pod czerwoną maską

Jeśli marzy Ci się taki potwór pod maską, koniecznie zapoznaj się z ofertą importowanych samochodów z USA!

Import samochodów z USA – dedykowane firmy

Aby uniknąć konieczności poszukiwania samochodu na własną rękę i załatwiania wszystkich formalności związanych ze ściąganiem pojazdu do Polski, wiele osób decyduje się na korzystanie z firm zajmujących się profesjonalnym importem samochodów z USA. Serwis Mankar International specjalizuje się w ściąganiu samochodów zza granicy zgodnie z życzeniem klienta, znajdując najlepszą i najkorzystniejszą ofertę. Dzięki specjalistycznej wiedzy oraz znajomości rynku pojazdów użytkowanych, w tym także klasycznych modeli amerykańskich, specjaliści Mankar International będą w stanie ocenić w twoim imieniu stan techniczny i wizualny samochodu i przeprowadzić cały proces transakcji i sprowadzania auta w sposób sprawny i bezproblemowy. Korzystanie z tego typu usług to zdecydowanie wygodna i opłacalna opcja, która nawet po odliczeniu prowizji za usługę w dalszym ciągu nie podnosi ceny samochodu do kosztów, jakie należałoby ponieść za niego na rynku europejskim. Firmy tego typu nie tylko doskonale znają się na samochodach, ale i całym rynku handlu wtórnego, gwarantując swoim klientom możliwie najniższe koszty sprowadzania samochodu. W twoich rękach pozostanie już tylko dostosowanie pojazdu do europejskich przepisów i gotowe – twój wymarzony, klasyczny i nieśmiertelny muscle car jest bliżej, niż myślisz.